Nyheder
07-10-2019
Åben Hal
15-03-2019
Klubmesterskaber
07-12-2018
Natminton

Halkalender

Reserverede tider til hjemmekampe for sæsonen 2019 / 2020

September 2019

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 07-09-2019 13:00 Senior 3. Hold - Serie 2. Greve
Lørdag 07-09-2019 15:30 Senior 1. Hold - 3. division. Frem/Hellebæk
Lørdag 07-09-2019 15:30 Senior 2. Hold - Danmarksserien Herlev Badminton 2

Oktober 2019

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 05-10-2019 15:00 Senior 2. Hold - Danmarksserien Vanløse
Søndag 06-10-2019 13:00 Motion 4+4 Serie 3 Pulje 1 Sengeløse 1
Søndag 06-10-2019 13:00 Motion 4H Serie 4 Pulje 2 Vallensbæk 5
Lørdag 26-10-2019 15:00 Senior 3. Hold - Serie 2. Mørkøv 2
Lørdag 26-10-2019 15:00 Senior 1. Hold - 3 Division Humlebæk
Søndag 27-10-2019 09:00 Ungdom U 15 - 6200 - Pulje 1 Jernløse 4
Søndag 27-10-2019 09:00 Ungdom U 11 - Pulje 1 Køge 4
Søndag 27-10-2019 11:30 Ungdom U 11 - Pulje 1 Hørsholm 2
Søndag 27-10-2019 11:30 Ungdom U 15 - 6200 - Pulje 1 Nykøbing F 1
Søndag 27-10-2019 13:00 Veteran 6+4 A. rækken - Pulje 2 Jyllinge
Søndag 27-10-2019 13:00 Veteran 4+2 A. rækken - Pulje 1 Nivå - Kokkedal
Søndag 27-10-2019 15:00 Veteran 4+2 A/B. rækken - Tune 1

November 2019

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 16-11-2019 15.00 Senior 1. hold - 3 division Charlottenlund
Lørdag 16-11-2019 15:00 Senior 3. Hold - Serie 2 Kirke Hyllinge/Skibby
Søndag 17-11-2019 13:00 Veteran 4+2 A. rækken Pulje 1 Holte 2
Søndag 17-11-2019 13:00 Veteran 4 Herrer A/B rækken Albertslund

December 2019

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 07-12-2019 13:00 Senior 2. Hold - Danmarksserien Drive Kbn. 3
Søndag 08-12-2019 09:30 Ungdom U 15 - 5200 - Pulje 1 Ringsted 2
Søndag 08-12-2019 11:30 Ungdom U 15 - 5200 - Pulje 1 Havdrup 1
Søndag 08-12-2019 13:00 Veteran 6+4 A.rækken Pulje 2 Sorø 1
Søndag 08-12-2019 13:00 Motion 4 H Serie 4 Pulje 2 Jyllinge 1

Januar 2020

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 11-01-2020 15:00 Senior 2. Hold - Danmarksserien Gladsaxe/Søborg
Søndag 12-01-2020 10:15 Ungdom U 13 - Pulje 3 Værløse 1
Søndag 12-01-2020 11:30 Ungdom U 13 - Pulje 3 Vindinge 2
Søndag 12-01-2020 13:00 Motion 4 H Serie 4 Pulje 2 Ishøj Badminton 3
Søndag 12-01-2020 13:00 Motion 4+4 Serie 3 Pulje 1 Kalundborg 1
Lørdag 25-01-2020 15:00 Senior 3. hold - Serie 2 Viskinge
Søndag 26-01-2020 09:00 Ungdom U 15 - 6200 - Pulje 1 Kalundborg 1
Søndag 26-01-2020 09:00 Ungdom U 11 - Pulje 1 Køge 4
Søndag 26-01-2020 11:30 Ungdom U 15 - 6200 - Pulje 1 Gørlev 1
Søndag 26-01-2020 13:00 Veteran 4 Herrer A/B rækken Nordbyens Badminton
Søndag 26-01-2020 13:00 Motion 4 H Serie 4 Pulje 2 Såby Badminton 3

Februar 2020

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Søndag 23-02-2020 13:00 Veteran 4+2 A. rækken Pulje 1 Lynge/Uggeløse 1

Marts 2020

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 07-03-2020 15:00 Senior 3. hold - Serie 2 Tåstrup  BC
Søndag 08-03-2020 13:00 Veteran 4. Herrer A/B rækken Pulje 1 Greve 3
Søndag 08-03-2020 13:00 Motion 4+4 Serie 3 Pulje 1 Tune 1

April 2020

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal