Nyheder
15-05-2018
Sommerbadminton
13-04-2018
Finaletider

Halkalender

Reserverede tider til hjemmekampe for sæsonen 2018 / 2019

September 2018

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 22-09-2018 13.00 Senior 3. Hold - Serie 2. Brøndby BK
Lørdag 22-09-2018 15:00 Senior 1. Hold - 3. division. Herlev
Lørdag 22-09-2018 15:00 Senior 2. Hold - Sjællandsserien Øst Drive KBH. 4
Torsdag 27-09-2018 20:00 Veteran 1. Hold 6+4 Mesterrækken Solrød Strand 3

Oktober 2018

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 06-10-2018 15:00 Senior 1. Hold - 3. division Solrød Strand 4
Lørdag 06-10-2018 15:00 Senior 3. Hold - Serie 2. Jyderup
Søndag 07-10-2018 13:00 Veteran 3. Hold - 4 Herrer B.rækken Albertslund 2
Lørdag 27-10-2018 15:00 Senior 2. Hold - Sjællandsserien Øst KBK - KBH 2
Søndag 28-10-2018 13:00 Veteran 2. Hold - 4+2 - A. rækken Nykøbing Sj. 1

November 2018

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Søndag 18-11-2018 13:00 Veteran 1. Hold - 6+4 - Mesterrækken Greve 1
Søndag 18-11-2018 13:00 Veteran 3. Hold - 4 Herrer - B.rækken Tune 2

December 2018

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 08-12-2018 13:00 Senior 3. Hold - Serie 2 Ringsted 2
Lørdag 08-12-2018 15:00 Senior 1. Hold - 3. division KMB 2010 2
Lørdag 08-12-2018 15:00 Senior 2. Hold - Sjællandsserien Øst Vordingborg
Søndag 09-12-2018 13:00 Veteran 1.hold - 6+4 - Mesterrækken Jyllinge 1
Søndag 09-12-2018 13:00 Veteran 2. hold - 4+2 - A. Rækken Havdrup 1
Søndag 09-12-2018 15:00 Veteran 3. hold - 4 Herrer - B. Rækken Slagelse 1

Januar 2019

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 12-01-2019 15:00 Senior 1. Hold - 3. Division KBK - Kbh.
Lørdag 26-01-2019 13:00 Senior 3. Hold - Serie 2 Nordbyens BK 2
Søndag 27-01-2019 13:00 Veteran 1. Hold - 6+4 - Mesterrækken Skovlunde 1

Februar 2019

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 23-02-2019 15:00 Senior 3. Hold - Serie 2 Stenløse 3
Lørdag 24-02-2019 13:00 Veteran 3. Hold - 4 Herrer - B. Rækken Jægerspris 2
Lørdag 24-02-2019 1300-1600 Senior 3. Hold - Serie 2 Pulje 1 Mørkøv 2
Søndag 25-02-2019 1300-1600 Veteran 3. Hold 40+ - A rækken Humlebæk 3
Søndag 25-02-2019 1300-1600 Veteran 4. Hold 50+ - B rækken Glostrup 2

Marts 2019

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 23-03-2019 15:00 Senior 3. Hold - Serie 2 Jyllinge
Søndag 24-03-2019 13:00 Veteran 2. Hold - 4+2 - A. Rækken Nivå-Kokkedal 2
Søndag 24-03-2019 13:00 Veteran 3. hold - 4 Herrer - B. Rækken Humlebæk 4

April 2019

Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal