Nyheder
15-05-2018
Sommerbadminton
13-04-2018
Finaletider

Halkalender

Reserverede tider til hjemmekampe for sæsonen 2018 / 2019

September 2018

       
Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 22-09-2018 13.00 Senior 3. Hold - Serie 2. Brøndby BK  
Lørdag 22-09-2018 15:00 Senior 1. Hold - 3. division. Herlev  
Lørdag 22-09-2018 15:00 Senior 2. Hold - Sjællandsserien Øst Drive KBH. 4  
Torsdag 27-09-2018 20:00 Veteran 1. Hold 6+4 Mesterrækken Solrød Strand 3  
             
             
             

Oktober 2018

         
Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 06-10-2018 15:00 Senior 1. Hold - 3. division Solrød Strand 4  
Lørdag 06-10-2018 15:00 Senior 3. Hold - Serie 2. Jyderup  
Søndag 07-10-2018 13:00 Veteran 3. Hold - 4 Herrer B.rækken Albertslund 2  
Lørdag 27-10-2018 15:00 Senior 2. Hold - Sjællandsserien Øst KBK - KBH 2  
Søndag 28-10-2018 13:00 Veteran 2. Hold - 4+2 - A. rækken Nykøbing Sj. 1  
             
           
             
           
             
             

November 2018

         
Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 17-11-2018 13.00 Motion 1. hold - 4+4 Serie 2/pulje 1 Ledøje Smørum 1
Søndag 18-11-2018 13:00 Veteran 1. Hold - 6+4 - Mesterrækken Greve 1  
Søndag 18-11-2018 13:00 Veteran 3. Hold - 4 Herrer - B.rækken Tune 2  
             
             
             
             

December 2018

         
Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 08-12-2018 13:00 Senior 3. Hold - Serie 2 Ringsted 2  
Lørdag 08-12-2018 15:00 Senior 1. Hold - 3. division KMB 2010 2  
Lørdag 08-12-2018 15:00 Senior 2. Hold - Sjællandsserien Øst Vordingborg  
Søndag 09-12-2018 10:00 Ungdom U-15 / D4 - Pulje 6 Solrød Strand 7
Søndag 09-12-2018 13:00 Veteran 1.hold - 6+4 - Mesterrækken Jyllinge 1  
Søndag 09-12-2018 13:00 Veteran 2. hold - 4+2 - A. Rækken Havdrup 1  
Søndag 09-12-2018 15:00 Veteran 3. hold - 4 Herrer - B. Rækken Slagelse 1

Januar 2019

         
Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 12-01-2019 15:00 Senior 1. Hold - 3. Division KBK - Kbh.  
Søndag 13-01-2019 09:00 Ungdom U-13 / CD 4 - Pulje 2 Måløv 2
Søndag 13-01-2019 09:00 Ungdom U-11 / D 4 - Pulje 3 Greve 2
Søndag 13-01-2019 12:00 Ungdom U-13 / CD 4 - Pulje 2 Stenløse 2
Lørdag 26-01-2019 13:00 Senior 3. Hold - Serie 2 Nordbyens BK 2  
Søndag 27-01-2019 09:30 Ungdom U-15 / C 4 - Pulje 2 Måløv 4
Søndag 27-01-2019 11:00 Ungdom U-15 / C 4 - Pulje 2 Roskilde 4
Søndag 27-01-2019 13:00 Veteran 1. Hold - 6+4 - Mesterrækken Skovlunde 1  
             

Februar 2019

         
Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Lørdag 23-02-2019 15:00 Senior 3. Hold - Serie 2 Stenløse 3  
Lørdag 24-02-2019 13:00 Veteran 3. Hold - 4 Herrer - B. Rækken Jægerspris 2  
Lørdag 24-02-2019 1300-1600 Senior 3. Hold - Serie 2 Pulje 1 Mørkøv 2  
Søndag 25-02-2019 1300-1600 Veteran 3. Hold 40+ - A rækken Humlebæk 3  
Søndag 25-02-2019 1300-1600 Veteran 4. Hold 50+ - B rækken Glostrup 2  

Marts 2019

         
Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal
Søndag 10-03-2019 09:30 Ungdom U-15 / D 4 - Pulje 6 Lejre 1
Søndag 10-03-2019 12:00 Ungdom U-15 / D 4 - Pulje 6 Jernløse 2
Søndag 10-03-2019 13.00 Motion 1. hold - 4+4 - Serie 2/pulje 1 Brøndby BK 1
Lørdag 23-03-2019 15:00 Senior 3. Hold - Serie 2 Jyllinge  
Søndag 24-03-2019 11.00 Motion 1. hold - 4+4 - Serie 2/pulje 1 Sorø 1
Søndag 24-03-2019 13:00 Veteran 2. Hold - 4+2 - A. Rækken Nivå-Kokkedal 2  
Søndag 24-03-2019 13:00 Veteran 3. hold - 4 Herrer - B. Rækken Humlebæk 4  
             
             
             
             
             
             

April 2019

         
Dag Dato Tid Afdeling Hold Gæster Hal